Kodėl infrašildymas?


Šildymas infraraudonaisiais (IR) spinduliais žmogui sukuria tokį patį pojūtį, kaip ir maloniai kaitinantis po vasariškais saulės spinduliais. Tačiau, skirtingai nei mums įprasta saulė, IR šiluma neskleidžia sveikatai pavojingų UV spindulių.

Infraraudonųjų spindulių / natūralaus šildymo plokštės skleidžia tolimąsias (ilgąsias) IR bangas. Tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai skleidžia šilumą daug žemesnėje temperatūroje, nei trumpųjų ar vidutinių bangų šildytuvai. Šildymo plokščių temperatūra nesiekia 100°C ir neskleidžia matomos šviesos. Todėl natūralaus šildymo plokštės puikiai tinka buitinių, komercinių ir visuomeninių patalpų nuolatiniam ir papildomam šildymui. Natūralaus šildymo plokštės SolBee yra montuojamos ant lubų ar sienos. Montuojant plokštes ant lubų, jos gali būti montuojamos tvirtinant jas prie jų ar integruojant ja į Amstrong, Thermatex, Rockfon ir kt. pakabinamų lubų sistemose, todėl jos tampa "nematomu" šilumos šaltiniu.

Halogeniniai šildytuvai skleidžia vidutines IR bangas. Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildymo elementai darbinę temperatūrą pasiekia labai greitai. Todėl halogeniniai šildytuvai tinkami naudoti erdvių šildymui uždarose ir atvirose erdvėse bei gamyboje (klijų kietinimui, dažų ir kitų paviršių džiovinimui, plastiko produktų gamybos sektoriuje ar natūralaus stiklo lydymo/pūtimo procesuose ir pan.), gyvūnų šildymui, maisto pramonėje ir t.t.. Taigi halogeniniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai vis dažniau naudojami visuomeninių ir komercinių erdvių šildymui, nes šio tipo šildytuvai yra energetiškai efektyvūs bei saugūs, juos galima kabinti ant lubų, sienų, kitose neaukštose erdvėse. Taip pat šildymo elementų gyvavimo laikas yra kur kas ilgesnis nei kvarcinių elementų (trumpųjų bangų, IR A bangas generuojančių šildytuvų). Būtina pažymėti, kad vidutinių bangų halogeniniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai nesukuria „aštrios“ šilumos pojūčio, todėl jie nekelia šalutinio poveikio, kaip tai daro artimųjų bangų šildytuvai. Taip pat jie sunaudoja mažiau energijos.

Šildymas infraraudonaisiais spinduliais yra energetiškai efektyvus šildymas, nes visa tiek šildymo plokščių, tiek halogeninių šildytubų sunaudota elektros energija yra paverčiama šiluma. Be to tiek šildymo plokštės, tiek halogeniniai šildytuvai leidžia efektyviai šildyti tam tikras zonas ar individualias darbo vietas, o ne visą erdvę patalpoje. Naudojant zoninį šildymą, vartotojas gali pakelti tam tikrų vietų temperatūrą, kai patalpoje palaikoma palyginti neaukšta temperatūra. Taip pat halogeniniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai puikus pasirinkimas terasoms ir kitoms atviroms erdvėms šildyti.