Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai


Yra išskiriami trys pagrindiniai infraraudonųjų spindulių tipai/klasės:
 
Trumpųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Trumpųjų bangų arba ryškieji kvarciniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai/šildymo lempos veikia 780-1400 nm bangos ilgių intervale ir šildytuvai gali pasiekti/atiduoti didesnę nei 1300°C temperatūrą. Trumpųjų bangų šildytuvai gali būti:
 
Trumpųjų bangų šildytuvai yra montuojami atokiau/toliau nuo žmonių, nes skleidžiama šiluma yra per „aštri“, kad, esant arti šildytuvo, nesuteiktų diskomforto. Šie šildytuvai gali suteikti „karšto viršugalvio“ efektą, taip pat gali sausinti akis, odą.

Todėl, jei trumpųjų bangų infra spindulių šildytuvai yra naudojami netinkamai ir yra pastatomi per arti žmonių, veikiant ilgainiui, gali lemti odos ir akių sausėjimą.

Trumpųjų bangų šildytuvų savybės:
 
Todėl trumpųjų bangų šildytuvai naudojami didelėse sunkiai apšildomose, turinčiose prastą šiluminę varžą patalpose, kabinami aukštai, dažnai naudojami, kaip zoniniai tam tikros erdvės šildytuvai.

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia 1400-3000 nm bangų ilgio intervale ir skleidžia/spinduliuoja apie 600-800°C temperatūrą. Tokio tipo šildytuvus, šildymo lempas naudoja natūralaus stiklo lydymo ar pūtimo procesuose, plastiko produktų gamybos sektoriuje ir erdvių šildymui uždarose ir atvirose erdvėse.

Vidutinių bangų šildytuvai gali būti:
 
Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildymo elementai darbinę temperatūra gali pasiekti labai greitai. Todėl tokio tipo šildytuvai naudojami erdvių šildymui uždarose ir atvirose erdvėse bei gamyboje (klijų kietinimui, dažų ir kitų paviršių džiovinimui, plastiko produktų gamybos sektoriuje ar natūralaus stiklo lydymo/pūtimo procesuose ir pan.). Taip pat tokio tipo šildytuvai yra naudojami gyvūnų šildymui, maisto pramonėje ir t.t..

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai vis dažniau naudojami visuomeninių ir komercinių erdvių šildymui, nes šio tipo šildytuvai yra energetiškai efektyvūs bei saugūs, juos galima kabinti ant lubų, sienų, kitose neaukštose erdvėse. Taip pat šildymo elementų gyvavimo laikas yra kur kas ilgesnis nei kvarcinių elementų (trumpųjų bangų, IR A bangas generuojančių šildytuvų).

Vidutinių bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai nesukuria „aštrios“ šilumos pojūčio, todėl jie nekelia šalutinio poveikio, kaip tai daro artimųjų bangų šildytuvai. Taip pat jie sunaudoja daug mažiau energijos.

Vidutinių bangų šildytuvų savybės:
 
Todėl vidutinių bangų šildytuvai gali būti naudojami tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse zoniniam ar pilnam šildymui.

Tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Tolimųjų infraraudonųjų spindulių šildytuvai dirba intervale, didesniame nei 3000 nm. Tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių elementai skleidžia šilumą daug žemesnėje temperatūroje, paprastai maždaug apie 100°C ir be matomos šviesos.

Dažniausiai tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvų elementai būna keramikiniai ar anglies pluošto. Dėl savo savybių (pvz., generuojamų žemesnių temperatūrų) tokio tipo šildytuvai taikomi buitinių, komercinių ir visuomeninių patalpų nuolatiniam ir papildomam šildymui. Tokio tipo elementai taip pat plačiai naudojami šiuolaikinėse infraraudonųjų spindulių saunose.

Skleidžiama 100°C paviršiaus temperatūra yra labai svarbi tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvų savybė, kurios dėka šiluma paskirstoma tolygiai ir tai leidžia pasiekti itin aukštą energetinį efektyvumą.

Taip pat labai svarbu paminėti, kad renkantis infraraudonųjų spindulių šildymo plokštę, reikalinga atkreipti dėmesį į darbinę plokštės temperatūrą. Jeigu plokštė veikia daugiau nei 100 ° C temperatūroje, tokia plokštė nebus itin efektyvi, kaip veikianti iki 100 ° C temperatūroje.

Tolimųjų bangų šildytuvų savybės:
 
Tolimųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra saugūs žmonėms ir gyvūnams . Taip pat šio tipo šildymo elementai pasižymi itin ilgu veikimo laiku.  


 
Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai