Ar infraraudonųjų spindulių šildytuvai draugiški aplinkai ir žmonėms?


Infraraudonieji spinduliai yra elektromagnetinės bangos. Svarbu pažymėti tai, kad infraraudonuosius spindulius skleidžia visi be išimties gyvi kūnai, ne tik šildytuvai. Didžiausias infraraudonųjų spindulių šaltinis yra saulė. Jie sudaro apie 80 proc. visų saulės skleidžiamų spindulių (be jų, saulė dar skleidžia daug matomo spektro spindulių bei mūsų odą deginančių ultravioletinių UV spindulių).

Infraraudonųjų spindulių mes nematome, tačiau jaučiame juos kaip šilumą. Tiek žmogaus kūnas, tiek bet kokie paviršiai absorbuoja skleidžiamą šilumą. Kai infraraudonieji spinduliai įsiskverbia į bet kokį kietą paviršių, jie iš šviesos energijos pavirsta šilumine energija. Todėl visų pirma įšyla šildomi objektai, o jau paskui nuo jų įšyla patalpoje esantis oras.

Infraraudonųjų spindulių sistema įgalina kontroliuoti šilumos kryptį praktiškai tokiu pat būdu, kaip tai darome su šviesa – šilumos srautas nukreipiamas tik į reikiamas zonas. Tai momentinė šiluma tik tuomet, kada jos reikia ir tik ten, kur jos tiksliai reikia – pvz. tik darbo metu, arba tik esant namuose. Šiluma yra lokalizuota toje zonoje, kur randasi žmonės – ji nedingsta ir neišsisklaido didelėje patalpų erdvėje ar atviroje lauko zonoje. Šią sistemą paprasta sumontuoti ten, kur pageidaujama.

 
 
Ar infraraudonųjų spindulių šildytuvai draugiški aplinkai ir žmonėms?